חוק האוסר לבישת בורקה נכנס לתוקף בצרפת

בשעה שבישראל הצעת החוק לאיסור רעלות נמצאת בהליכי אישור, בצרפת נכנס היום לתוקף חוק האוסר על נשים ללבוש בורקה או ניקאב במקומות ציבוריים. בכך הפכה צרפת למדינה הראשונה באירופה שאוסרת לבישת כיסוי פנים.

החוק החדש מאפשר למשטרה לעכב נשים הלובשות כיסוי פנים וגוף מלא למשך עד ארבע שעות, להטיל עליהן קנס בסך 150 יורו (750 שקלים) ולחייב אותן להשתתף בקורס אזרחות. עם זאת, החוק אינו מתיר לעצור אותן או לחשוף את פניהן בכוח.

חוק איסור לבישת הבורקה מעורר ביקורת רבה מצד מוסלמים בצרפת שאף קראו לענוד כוכב ירוק כמחאה, בדומה לטלאי הצהוב שנאלצו יהודים לענוד בתקופת הכיבוש הנאצי. בהפגנה שנערכה אתמול בפאריס במחאה על החוק החדש נעצרו יותר מ-60 בני אדם. מספר נשים מוסלמיות כבר הודיעו כי בכוונתן להפר את החוק בהפגנתיות, גם אם הדבר יוביל למאסרן. לדבריהן, החוק פוגע בחופש התנועה והמצפון שלהן.

בשנה שעברה החליטו שתי סטודנטיות צרפתיות, אחת מהן מוסלמית, למחות על החוק בדרך מקורית: הן הסתובבו ברחובות פריז כשהן לובשות חצאית מיני יחד עם ניקאב. המעשה של השתיים, אשר הכתירו את עצמן בכינוי ניקאביצ'ס (Niqabitches), עורר דיון מרתק בין חברות מערכת אתר Muslimah Media Watch.

לקריאה נוספת:

סוף הכובע גרב? הצעת החוק לאיסור רעלות בישראל יוצאת לדרך
ניקאביצ'ס – מחאה או אוריינטליזם?

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*