מחקר: נשים זקוקות ליותר שינה מגברים כי המוח שלהן מורכב יותר

מחקר בבריטניה גילה את מה שכולנו ידענו מאז ומתמיד: נשים זקוקות ליותר שעות שינה מגברים מכיוון שפעילות המוח שלהן מורכבת יותר.

נשים זקוקות בממוצע ל-20 דקות שינה יותר מגברים מדי לילה כדי לפצות על פעילות עיבוד מוגברת של המוח. לפי המחקר, המוח של נשים נוטה בממוצע יותר להצליח בביצוע מספר משימות בו בזמן, בעוד שהמוח של גברים מתקשה בכך.

"אחד התפקידים המרכזיים של שינה הוא לאפשר למוח להתאושש ולתקן את עצמו. במצב של שינה עמוקה, קליפת המוח – האזור במוח שאחראי למחשבות, לזכרון, לשפה וכדומה – מתנתקת מהחושים ונכנסת למצב של התאוששות", אמר פרופסור ג'ים הורן, מנהל המרכז לחקר שינה באוניברסיטת לפבורו באנגליה.

לדבריו, כמות השינה הנחוצה נקבעת על פי המורכבות והאינטנסיביות של פעילות המוח במהלך היום. "ככל שאתה משתמש באזורים רבים יותר מהמוח שלך במהלך היום, המוח זקוק לזמן התאוששות רב יותר, וכתוצאה מכך, ליותר שעות שינה. נשים נוטות לבצע במקביל כמה משימות ולכן הן משתמשות יותר במוח שלהן מאשר גברים. עקב כך, הן זקוקות ליותר שינה", הוסיף הורן, אשר עמד בראש המחקר שבדק את דפוסי השינה וסדר היום של 210 גברים ונשים בגיל העמידה.

"גבר שעוסק במשימות מורכבות שבהן יש צורך בהרבה החלטות בכל יום, עשוי להזדקק ליותר זמן שינה מהגבר הממוצע – אם כי כנראה עדיין פחות מאשר אישה", אמר הורן.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*