הילרי קלינטון הציעה לבצע חיסול ממוקד של מייסד ויקיליקס

הילרי קלינטון הציעה לבצע חיסול ממוקד של מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', באמצעות מטוס ללא טייס, בתקופה בה שימשה בתפקיד שרת החוץ של ארה"ב.

קלינטון ומשרד החוץ האמריקאי היו נתונים באותה עת ללחץ מצד הבית הלבן להשתיק את אסאנג' ואת ויקיליקס בזמן שהללו נערכו לפרסום 250 אלף תכתובות דיפלומטיות מסווגות של משרד החוץ האמריקאי מהשנים 1966-2010 – הדלפה שזכתה ברבות הימים לכינוי "פרשת כייבלגייט".

"האם אנחנו לא יכולים פשוט להוריד את הבחור זה עם מטוס ללא טייס?", שאלה קלינטון בפגישה עם אנשי צוות משרד החוץ האמריקאי ב-23 בנובמבר 2010, סיפרו מקורות במשרד שביקשו לשמור על עילום שם, דיווח אתר החדשות True Pundit.

תחילה, הנוכחים בחדר פרצו בצחוק בעקבות דבריה, אולם הצחוקים דעכו עד מהרה כאשר התברר כי שרת החוץ מתכוונת ברצינות לדבריה, סיפרו המקורות. קלינטון הזועמת גם התייחסה בדבריה לאסאנג' בתור "מטרה רכה".

בעקבות הצעתה של קלינטון בעניין המטוס ללא טייס, משרד החוץ האמריקאי גם שקל להציע פרס כספי בסך 10 מיליון דולר לכל מי שיסייע להבטיח את לכידתו של מייסד ויקיליקס והסגרתו לארה"ב, אמרו מקורות.

לאחר הפגישה, בכירת משרד החוץ האמריקאי אן-מארי סלוטר שלחה לקלינטון ולעוזריה אי-מייל שכותרתו: "אסטרטגיות אפשריות חוקיות ובלתי חוקיות בעניין ויקיליקס". לאי-מייל צורף מסמך, אולם הרשויות בארה"ב שחקרו את השימוש שעשתה קלינטון בשרת דואר אלקטרוני פרטי לא הצליחו לשים את ידיהן על עליו, וגם לויקיליקס אין את המסמך.

חמישה ימים לאחר הפגישה במשרד החוץ האמריקאי, ב-28 בנובמבר 2010, החלה ויקיליקס לפרסם את קבצי "כייבלגייט".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*