האם דיאלקטיקה יכולה לשבור לבנים?

תארו לעצמכם סצנת קונג פו שבה האנשים נאבקים בניכור בשעה שהבירוקרטים הדקדנטים מכריזים על האירוניה שבמהפכה כושלת.

"האם דיאלקטיקה יכולה לשבור לבנים?" (1973) הוא סרט סיטואציוניסטי מבית מדרשם של גי דבור ווילהלם רייך בסגנון ה-Détournement, ב"בימויו" של רנה ויינה (René Viennet). על סרט קונג פו מהונג קונג הלביש ויינה תרגיל אינטלקטואלי באבסורד – מאבק אפי בין הפרולטריון לביורוקרטיה – וניסה לשתול בו הצהרות בדבר אידיאולוגיות הניזונות מן הקולנוע ואכזבתו מכישלון הסוציאליזם.

הרעיון היה להפוך סרט ספקטקולרי לביקורת רדיקלית על הגמוניה תרבותית ולעשותו לכלי המשרת רעיונות מהפכניים. יצירה זאת נחשבת לזכר היחיד שנותר מן הטכניקה הסיטואציוניסטית – שימוש באלמנטים תרבותיים קיימים והטענתם בתוכן חתרני (עד שבאו סרטי "היטלר כועס על…").

הסיפור מבוסס על סכסוך בין הפרולטריון והביורוקרטיה במדינה הקפיטליסטית. הפרולטרים מגייסים את הדיאלקטיקה והרדיקליות שלהם כדי להילחם בדיכוי, ואילו הביורוקרטים מגינים על עצמם באמצעות קואופטציה ואלימות (הסרט המלא כאן).

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*