מקדונלדס: עובד שיאכיל הומלסים יפוטר

רשת המזון המהיר מקדונלדס איימה בפיטורים על עובדים בסניף של הרשת בצרפת אם יתנו על חשבונם אוכל להומלסים רעבים.

בצילום שהופץ ברשתות החברתיות נראית הודעה מטעם ההנהלה שנתלתה בסניף סמוך לעיר מרסיי, ובה נכתב: "אחרי תקרית ה-25 ביולי, נאסר מכל וכל לתת אוכל לחסרי בית. נזכיר שארוחות צוות העובדים צריכות להיאכל בתוך הסניף. ארוחות לאנשי הצוות הן הטבה אישית, ורק העובדים הנוגעים בדבר זכאים ליהנות מהן".

"לא מתפקידה של מקדונלדס להאכיל את כל האנשים הרעבים במדינה!. כל הפרה של נוהל זה תגרור ענישה שעלולה לגרור פיטורים", נאמר בהודעה.

אחד מעובדי הסניף סיפר כי נהג לתת חלק מהארוחה שלו לדרי רחוב מחוץ לסניף. "הכל שווה בשביל החיוך שעולה על פניהם של אנשים להם נתתי את הארוחה שלי", אמר.

מקדונלדס צרפת נאלצה לפרסם התנצלות בעקבות המקרה, אך ציינה כי ההודעה נתלתה בעקבות "תקרית חמורה", שבה היו מעורבים שני אנשים חסרי בית ואשר התרחשה מול הסניף המדובר. לדברי הרשת, ההוראה נועדה לוודא כי הסניף יישאר בטוח וכדי להגן על הלקוחות.

"תהליך ניסוח ההודעה היה בבירור מגושם, והנהלת הסניף מיהרה להסיר אותה", נאמר בהודעת ההתנצלות. "מקדונלדס והסניף מתנצלים בפני כל מי שאולי הזדעזע מההודעה ומצהירים כי המותג מחויב להעניק שירות לכל לקוחותיו ללא אפליה", לשון ההודעה.

עם זאת, דוברת מטעם מקדונלדס סירבה לומר מה מדיניות הרשת בצרפת בעניין עובדים שבוחרים לתת את ארוחותיהם לאנשים רעבים.

זה אינו מקרה ראשון של רדיפת הומלסים בצרפת. כך למשל, בערב חג המולד 2014 החליט ראש העיר אנגולם לגרש את חסרי הבית ממרכז העיר באמצעות הצבת כלובים ממתכת סביב ספסלים ציבוריים, כדי למנוע מהומלסים לנוח עליהם.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*