גרפיטי מזל"טים 1.0: איך להשחית שלט חוצות עם רחפן

בשעות הבוקר המוקדמות של ה-29 באפריל 2015 נפתח עידן הגרפיטי הרובוטי, כאשר אמן הרחוב הניו יורקי KATSU השתמש ברחפן (מטוס ללא טייס) כדי להשחית שלט חוצות ענק עם פרסומת של חברת האופנה קלווין קליין.

זו הפעם הראשונה מעולם שבה נעשה שימוש ברחפן לביצוע מעשה ונדליזם רציני במקום ציבורי, דיווח מגזין הטכנולוגיה "Wired".

KATSU התקין ספריי צבע הנשלט מרחוק על רחפן מסוג "פנטום" מתוצרת DJI, וצייר באמצעותו פסים אדומים לרוחב פניה של הדוגמנית קנדל ג'אנר בפרסומת המוצגת על אחד משלטי החוצות הגדולים והנצפים ביותר בניו יורק.

שימוש בשיטות גרפיטי מסורתיות כדי לרסס קווים על פניה של הדוגמנית, היה כרוך בטיפוס מסוכן לגובה של שש קומות עם סיכוי רב להיתפס על ידי ניידת משטרה חולפת. בעזרת רחפן, לעומת זאת, נדרשה פחות מדקה כדי להשלים את המשימה.  

"הייתי קצת מתוח אבל זה יצא טוב באופן מפתיע", אמר KATSU. "אני נרגש לגלות את השימוש הפוטנציאלי הראשון ברחפן ככלי משחית".

מגזין "Wired" ציין כי הקווים שריסס הרחפן במרומי שלט החוצות אולי לא נראים משמעותיים במיוחד, אולם הם ממחישים כיצד מטוסים ללא טייס עשויים לשנות את פני הגרפיטי לנצח.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*