הפסנתרן האחרון של מחנה אל-ירמוכ

הכירו את הפסנתרן איאם אל-אחמד, האחרון מבין חברי להקת צעירי מחנה הפליטים הפלסטיני אל-ירמוכ בסוריה שעדיין נשאר במחנה הנצור וההרוס, ומי שזכה לכינוי "הפסנתרן האחרון של אל-ירמוכ".

מחנה הפליטים אל-ירמוכ עלה לכותרות בתחילת 2015 בעקבות פלישת דאעש אליו, אולם גם לפני שארגון המדינה האיסלמית פלש למחנה, המצב בו היה בכי רע מאחר שמשטר אסד העניש את יושביו והטיל עליו מצור ארוך וקשה.

בתוך ההרס, החורבות, המוות, הרעב שגרמה המלחמה בסוריה באל-ירמוכ, ניסו להעלות את המורל במחנה חברי להקת צעירי "אל-ירמוכ", שכעת נותר בה רק חבר אחד – הפסנתרן אל-אחמד.

"כשהתחיל המצור על המחנה, החלטתי לבודד את עצמי ממוסיקה ולהישאר נייטרלי ביחס לסכסוך בסוריה. מכרתי פלאפל במשך שישה חודשים, ושמרתי את המוסיקה בתוך נשמתי", סיפר אל-אחמד. "אבל לא יכולתי לעמוד בכך ולכן הוצאתי את הפסנתר שלי מהבית, התקנתי אותו על עגלת הירקות של הדוד שלי, והתחלתי להסיע אותו בין השכונות המדכאות של המחנה".

"רחובות המחנה היו שוממים; כל יקירנו שמילאו פעם את הרחובות בצהלות שמחה עזבו. התחלתי לנגן בפסנתר שלי ברחובות אל-ירמוכ כדי להחזיר את התקווה. זו הסיבה שהסתובבתי ברחובות, כי לא יכולתי להשתיק את המוסיקה. הזנתי את גופי בפלאפל אבל הייתי צריך להזין את הנפש שלי, ולכן על אף הרעב והמצור, המשכתי לנגן בפסנתר שלי", אמר אל-אחמד.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*