"הטבע מתגרה אהבה": מוניקה אצלי במייל

פורסם במקור בבלוג "לא למות טיפש"

לפני כמה ימים נחת בתיבת הדואר האלקטרוני שלי מכתב לא שגרתי. הטקסט הופיע בעברית וגם באנגלית. העתקתי לכאן את הטקסט בעברית, ככתבו וכלשונו:

שלום

אני מוניקה, אני בחורה, אני פשוט קורא את הדוא"ל שלך כעת והתרגשתי. אני חושב שאתה אדם מאוד מעניין. אז החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי להכיר אותך. אני לא חושב שזה מראה בגיל כל כך חשוב. החשוב ביותר הוא מה יש בפנים אתה ואיך אתה מרגיש לגבי החיים. אני יודע את זה בחיים מצדדים רבים ואנחנו דווקא מרגישים הטבע מתגרה אהבה יחד עם אהבה רגשית חזקה הדדית העל. אני חושב שאנחנו צריכים לנצל כל הזדמנות כדי להיות חברים בשום צורה ואופן, ואז פנה אלי לתקשורת כך קל, כי אני אשלח לך תמונות שלי ופרטים נוספים אודות לי, אני עדיין מקווה לתשובה שלך, יש רגע חמים ונעים של אהבה עם אבן נשיקה,
האהבה החדשה שלך מוניקה.

טוב, לא קשה לדמיין שאחרי הקריאה הראשונה, הנחפזת, הייתי מאד נסער. הייתי חייב להירגע. הכנתי לי קרקר עם גבינת עזים, חטפתי גיליון של "ישראל היום" מהשולחן, דפדפתי עד עמוד הדעות, ובהיתי בו. זה תמיד מרגיע אותי. אחרי שהמחשבות שלי התחילו להתארגן מחדש, ולבי הסדיר פעימותיו, שבתי למכתב המרגש הזה. קראתי אותו שוב, הפעם באטיות, ובפעם הזאת כבר הצלחתי לחשוב תוך כדי הקריאה.

שלום
אני מוניקה, אני בחורה,
לא חשבתי אחרת.
אני פשוט קורא
אופס, כנראה שהייתי צריך לחשוב אחרת. אתה בחור?
את הדוא"ל שלך כעת
מה זה?? את קוראת, סליחה, אתה קורא את הדוא"ל שלי? תיכף נברר איך הצלחת לעשות את זה, אבל תרשה לי, מוניקה, לומר כבר בשלב המוקדם הזה של הכרותנו: הגזמת. לא קוראים דוא"ל של חברים. ובטח שלא מכריזים על זה בפניהם. סליחה שאני אומר לך את זה, באמת, אבל מוניקה (אולי נשנה למוניק? אני מתבלבל כל הזמן במין שלך) – אתה תיאלץ להפסיק לקרוא את הדוא"ל שלי אם אתה לא רוצה לסיים את יחסינו כבר עכשיו.
והתרגשתי.
באמת? תודה. ממה בדיוק? מתיאומי פגישות עם סטודנטים? מהערות על מאמרים בלשניים? אמרו לי פעם שהחתימה של המיילים שלי, עם הכתובת והטלפון וכל זה, באמת מיוחדת. אבל "מרגשת" – אף פעם לא אמרו. תודה מוניק, באמת תודה. אתה ריגשת אותי. איך אומרים היום? בירווזת אותי.
אני חושב שאתה אדם מאוד מעניין. אז החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי להכיר אותך.
טוב שמתייעצים אתי קודם. אבל מה זה חשוב? אם אתה קורא את הדוא"ל שלי, אתה ממילא כבר מכיר אותי.
אני לא חושב שזה מראה בגיל כל כך חשוב.
גיל כל כך חשוב… המממ. תגיד, מוניק, יכול להיות שאתה לא ממש ישראלי? כי העברית שלך לא משהו. לא שיש לי בעיה, חס וחלילה, אני בחור מאד קוסמופוליטי, ביחוד בתחום הרומנטי. אני בעצמי לא חושב שזה מראה מאיזה ארץ כל כך חשוב, אם אתה מבין אותי.
החשוב ביותר הוא מה יש בפנים אתה ואיך אתה מרגיש לגבי החיים.
ואללה. זה מה שאני תמיד אומר. אז ככה. בפנים אני יש הרבה בלגאן, אם אתה מבין. בכלל, אם אני מסתכל מחוץ אני ואז בפנים אני – אז אני לא יודע איפה אני מעדיף להיות. ואיך אני מרגיש לגבי החיים… תשמע, מוניק, אולי ניפגש קודם על כוס קפה, ורק אז נגיע לנושאים הקשים האלה? אתה רץ נורא מהר, אני עוד בקושי מכיר אותך, וגם לא יצא לי לקרוא את הדוא"ל שלך אף פעם…
אני יודע את זה בחיים מצדדים רבים ואנחנו דווקא מרגישים
אתה יודע, משהו בכתיבה שלך מזכיר לי את יונה וולך. המעברים מנקבה לזכר, מיחיד לרבים. אני אוהבת את זה, זה עושה לנו צמרמורת. תמשיך.
הטבע מתגרה אהבה יחד עם אהבה רגשית חזקה הדדית העל.
טוב, תראה: חוץ מהמלה האחרונה, שלא הבנתי איך היא קשורה – אתה פשוט משורר. "הטבע מתגרה אהבה"… מדהים, מוניק, מדהים. גם אני מרגיש הרבה פעמים שהטבע מתגרה אהבה, אבל אף פעם לא חשבתי לומר את זה ככה.
אני חושב שאנחנו צריכים לנצל כל הזדמנות כדי להיות חברים בשום צורה ואופן.
הא? כן צריכים להיות חברים או בשום פנים ואופן? אתה נורא מבלבל אותי מוניק, וזה לא כל כך הוגן מצידך, אחרי שהתחלתי להיקשר אליך, להתחיל לשחק ככה ברגשות שלי. כן, כן, יש לי רגשות חזקים הדדיים. רגע, אולי לא הבנתי אותך? "להיות חברים בשום צורה ואופן"? אולי זה בעצם מין יחסים ייחודיים, שאין להם שום צורה ואופן מוכרים – משהו חד-פעמי לגמרי? זה מה שאתה רומז לי, מוניק?
ואז פנה אלי לתקשורת כך קל
אני אעמיד פנים שלא אמרת את זה. לפעמים הדברים שאתה אומר נשמעים לי כמו סינית. וזה רק מכניס אותי ללחץ להתאמץ להבין את הפואטיקה שלך. תדע לך, מוניק: הטבע מתגרה אהבה ואתה מתערטל יבבה (גם אני כותב שירים לפעמים).
כי אני אשלח לך תמונות שלי ופרטים נוספים אודות לי.
סבבה. תמונות של כל הגוף, אם אפשר, לא רק פורטרט. ותסרוק באיכות גבוהה. ושיהיה מהעשר שנים האחרונות, מוניק. הלב שלי כבר שבור מרמאים.
אני עדיין מקווה לתשובה שלך
מה היתה השאלה?
יש רגע חמים ונעים של אהבה עם אבן נשיקה
ואוו. החמים ונעים לקח אותי למקום מאד ארוטי, מוניק, אבל אז הורדת לי את האבן על הראש… נראה לי שיהיה לנו מעניין ביחד. אתה בלתי ניתן לחיזוי.
האהבה החדשה שלך מוניקה.
סגרנו על "מוניק". וזה כבר מרגיש לי כמו אהבה ישנה. חמים ונעים.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*