ברבור אימץ אווזון מכוער

האם אגדת "הברווזון המכוער", סיפור הילדים של הסופר הדני הנס כריסטיאן אנדרסן, הופכת למציאות? תושבי מחוז גלוסטרשייר בבריטניה מאמינים שכן.

אגדת הברווזון המכוער, שפורסמה בשנת 1843, מביאה את סיפורו של ברווזון, שבשונה מאחיו הברווזונים, נולד מכוער ומגושם, ועל כן נרדף והפך למושא ללעג, עד שבסוף התגלה כי למעשה אינו ברווז אלא ברבור יפיפה.

כעת, יותר מ-150 שנים לאחר כתיבת האגדה של אנדרסן, נגלל סיפור דומה בשמורת הטבע סלימברידג' באנגליה. עובדי השמורה נדהמו לאחרונה לגלות נקבת ברבור מצוי שמגדלת גוזל אווז. האווזון הקטן נצמד כל הזמן לאמו הברבור, והיא מצדה מגרשת כל ציפור שמנסה להתקרב אליו. בן זוגה הברבור זכר אף הוא מסייע בהגנה על האווזון.

במבט ראשון נראה האווזון דומה לגוזל ברבור, אולם בחינה מדוקדקת יותר חושפת את תחילתה של פלומה בצבעי צהוב-חום שמסגירה כי למעשה מדובר באווז. "ישנן שתי אפשרויות: או שנקבת הברבור השתלטה על קן של אמא אווזה והחלה לדגור על הביצה, או שאווזה הטילה ביצה בקן ברבורים", אמר מנהל שמורת הטבע, ג'יימס ליס.

"ראיתי את נקבת הברבור דוגרת במהלך השבועות האחרונים, אך זה היה הגוזל היחיד שבקע. מה שבטוח, זה שהם עברו תהליך החתמה והאווזון נקשר אל נקבת הברבור כאילו היא אמו, והיא נקשרה אליו", הוסיף ליס.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. "נקבת ברבור"
    מאי 16, 2014

    מעניין שהגברים הגדירו גם את שאר בעלותי החיים כזכרים, עד כדי כך שכדי לדבר על נקבה, צריך להקדים את המילה נקבה לאותה חיה – "נקבת ברבור"..

    וכל זה למרות שכמעט תמיד הנקבות הן העיקר והזכרם הם המשניים.

    להגיב

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*