לשרוף את החזיות – למען הבריאות

לפני מספר חודשים הפסקתי ללבוש חזייה! עשיתי זאת משיקולי נוחות, אבל לא הייתי מודעת אז לכך שקיים קשר מדעי מוכח בין חזיות לבין סרטן השד, וכי מחקרים שמצביעים על קשר זה קיימים כבר יותר מ-20 שנה אך לא הובאו כראוי לידיעת הציבור הרחב.

הנה שלושה דברים שעליכן לדעת לגבי הסיכונים הכרוכים בלבישת חזייה.

 1. חזיות מגבילות את הזרימה של נוזלים לימפטיים 

חזייה צמודה עם ברזלים מגבילה את הזרימה הטבעית של נוזלים לימפטיים בסביבת השדיים ובית השחי. בלוטות הלימפה ממלאות תפקיד חשוב בניקוז רעלנים שנפלטים מהגוף, וחסימת זרימה זו לפרקי זמן ממושכים מגדילה את הסיכון לסרטן השד.

 2. אחת משבע נשים שלובשות חזייה תחלה בסרטן השד 

אם את לובשת חזייה במשך לפחות 12 שעות ביממה קיים סיכוי של אחד לשבע כי תחלי בסרטן השד במהלך חייך, לעומת סיכוי של רק אחד ל-168 אם אינך לובשת חזייה כלל.

 3. הסיכון הכי גבוה: לישון עם החזייה 

75% מהנשים שלובשות חזייה כל הזמן (גם במהלך שנת הלילה) צפויות לחלות בסרטן השד!

 מה לעשות כדי למזער את סיכון החזיות? 

 1. עיסוי השד 

ניתן לצמצם את הסיכון על ידי עיסוי רקמת השד אחרי שאת מורידה את החזייה (ולפני השינה) כדי להמריץ את הזרימה של נוזלים לימפטיים.

 2. דרכים בריאות יותר לתמוך בחזה 

אם את מרגישה שאת זקוקה לתמיכה עבור החזה במהלך שעות היום, עדיף במקום חזייה להצמיד את החזה לגוף בעזרת רצועת בד או לפחות להשתמש בחזייה ללא ברזלים. בעיקרון, ככל שהחזייה רופפת יותר באזור בית השחי, כך טוב יותר. והכי טוב ללכת ללא חזייה כלל!

 3. האם את באמת חייבת ללבוש חזייה כל כך הרבה? 

מעולם לא לבשתי חזייה בזמן שאני לבד בבית, אז למה אני צריכה ללבוש אותה כשאני בחברת אנשים נוספים? כמובן שכמו נשים אחרות הופעל עלי לחץ ללבוש חזייה כשאני בציבור כדי לעמוד בציפיות החברה – פן חס וחלילה ייחשף לעיני אחרים קצה קצהה של פיטמה, למרות העובדה שלכל אחת ואחד מאיתנו יש זוג פטמות משלו – וגם חשבתי שאני זקוקה לתמיכה ולעיצוב של חזייה כדי שהחזה שלי ייראה טוב. אין שום סיבה להשלים עם המוסכמות הללו, אז היפטרי מהחזייה שלך בהזדמנות הראשונה!

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*