אריק לא משכיר לערבים

הילאל עלוש כתב את הדברים הבאים:

היום שבו איבדתי את הבתולין שלי 

איכשהו לקרת סיכום שנתי ה-28, שאני עדיין שקוע בהכנה לחיים ומתעסק בשאלה המטרידה של מה ארצה להיות כשאגדל – זה קרה. זה קרה ברח' בן תרדיון 4 ביפו, בדירה מעופשת וחשוכה. לא הייתה הקדמה כלשהי אפילו לא משחק מקדים אלא גישה ישירה לעניין. כמו כל תורן הייתי מבולבל ולא יודע איך להתנהג במקרים כאלה, בכל זאת עדיין בתול.

ועכשיו לפרטים:

מזה זמן מה אני משתעשע ברעיון לשכור דירה ביפו, שתהיה קרובה לעבודה ואם אפשר במחיר שפוי שיאפשר לי שקיעה איטית אך בטוחה באוברדרפט. היום נתקלתי בעוד מודעה בפייסבוק, וקבעתי עם המפרסם מועד להתרשמות.

הגעתי אני וחבר לדירה ברח' בן תרדיון 4, שביפו. התחלנו להתרשם מהדירה ולהתבדח על העובדה שגם הדייר היוצא (ג'וש) "עורק" לברלין. החבר שלי עלה לראות את המטבח, ואז ג'וש עצר את שטף שאלותיי על טיב הנכס ואמר "תקשיב זה לא אני זה בעל הדירה. הוא לא מוכן שיגורו ערבים בדירה שלו".

בשלב זה, לא ידעתי איך להגיב, האם לבלוע את העילבון ולצאת או להתחיל לצעוק ולעשות את המהומה הראשונה בחיי. החבר שלי הבחין באי הנוחות והמתח ששררו והבין שמדובר בעוד מקרה של גזענות. "איך אתה יודע שהוא ערבי ולמה אתה משתף פעולה עם בעל הדירה?" הקשה החבר על הבחור שממשיך להאשים את בעל הנכס ולהדגיש את העובדה שהוא רק השליח.

כבר שמעתי על מקרים כאלה פה ושם, במיוחד בעיר הנאורות ת"א-יפו, אבל עוד לא חוויתי את זה על בשרי. מלבד ההשפלה ותחושת הכעס חסרת פורקן, העובדה שאני נפסל בשל השיוך האתני שלי הייתה קשה במיוחד. טוב, אני לא כזה תמים, וכבר נהניתי ממקרי גזענות פה ושם ושמעתי מוות לערבים באוטובוס לא מזמן, אבל כאן הייתי אני, לא היה אדם אחר שאפשר להאשים ולהגיד זה לא באמת כך. הבנתי שלי לא משכירים כי בחרתי להיוולד כערבי.

לבעלים קוראים אריק, (בינתיים הוא משחק אותה קשה להשגה) אתם מוזמנים לשלוח לו מסרי חיבה, הוא בוודאי ישמח לקבל אותם ב-052-6349195.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*