האח הגדול באוקראינה: מפגינים קיבלו הודעות טקסט עם אזהרה

"מנוי יקר, אתה רשום כמשתתף במהומות המוניות". זו היתה לשון ההודעה שקיבלו השבוע כל בעלי הטלפונים הסלולרים ששהו באזור ההפגנות בבירת אוקראינה, קייב, באירוע שכמו נלקח היישר מספרו של ג'ורג' אורוול, "1984".

רשויות החוק באוקראינה נעצרו בטכנולוגיה לזיהוי מיקום בעלי הטלפונים ובאנטנה שהוקמה במיוחד לצורך מטרה זו, בניסיון להרתיע מפגינים ולעקוב אחריהם. נוסח ההודעה דומה ללשון החוק החדש האוסר על השתתפות בהפגנות הענק נגד הממשלה. אישור החוק, שנכנס לתוקפו ב-21 בינואר וקובע עונשי מאסר של עד 15 שנה למשתתפים בהפגנות שמוגדרות על ידי הרשויות באלימות, גרר הסלמה במחאה נגד הממשלה בימים האחרונים.

הטכנולוגיה בה עשו שימוש רשויות החוק בהודעה ששיגרו למכשירי הסלולר, משמשת בדרך כלל את ענף הפרסום להתאמת פרסומות למשתמשי סלולר על פי מיקומם. אלא שכעת מתברר כי שימוש במכשיר סלולרי סמוך למקום שבו מתרחשים עימותים בין מפגינים למשטרה עשוי להכניס את בעל המכשיר לרשימה שחורה של המשטר.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*