5 דרכים להתגונן מניידות הצילום של גוגל

שירות סריקת הרחובות התלת־ממדי גוגל סטריט וויו (Street View) קיבל את אישור משרד המשפטים להתחיל להפעיל ניידות צילום בישראל. רכבי הצילום של גוגל, המצוידים במערכות צילום מיוחדות המצלמות את כל סביבתן ב-360 מעלות, יסרקו כל פינה בערים המרכזיות של ישראל וישלבו את הצילומים במפות גוגל.

בעולם, שירות גוגל סטריט וויו מכסה כיום עשרות מדינות, וצי מכוניות הצילום כבר הספיק לעורר תלונות על צילום לתוך בתים, תיעוד אירועים פרטיים או מביכים, איסוף מידע על רשתות אלחוטיות (כולל סיסמאות ותכתובות אי-מייל) ועוד שלל פגיעות בפרטיות. לרגל תחילת הפלישה הגדולה לפרטיות בישראל, אנו מתכבדים להציג חמש דרכים להתגונן מפני ניידות הצילום של גוגל סטריט וויו.

1. לנצל את העובדה שגוגל מחויבת לפרסם מראש את נתיב רכבי הצילום בישראל. הפתרון הפשוט ביותר הוא לא להגיע למקומות המיועדים לצילום בזמן שהם מצולמים. אפשר גם להציב בנתיב המתוכנן שלטי מחאה או לערוך הפגנות, וכך להבטיח תיעוד של המסרים הרצויים בעזרת גוגל סטריט וויו. ניתן לתאם הפגנות במסלול סיור המצלמות כאן.

2. לחשוף את הישבן מול המצלמה בדיוק כשרכב הצילום של גוגל חולף לידך (כפי שעשו בגרמניה).

3. ללבוש בגדי צלילה, ולרדוף אחרי מכונית סטריט וויו תוך ניסיון לצוד אותה עם צילצל (כפי שעשו בנורבגיה), או לגייס את השכנים וליצור שרשרת אנושית כדי לחסום את כניסת רכב הריגול לשכונה שלך (כפי שעשו בכפר בראוטון בבריטניה).

4. להצמיד בחשאי מתקן GPS לרכב הצילום של גוגל, ואז לפרסם באמצעות שירות גוגל מפות את המיקום שלו בכל רגע נתון (כפי שעשו כביכול בגרמניה).

5. להפיץ ברשת צילומים של בתיהם של בכירי גוגל מתוך שירות גוגל מפות (כפי שעשו בארה"ב לביתו של מייסד גוגל, לארי פייג').

ולסיום, סרטון היכרות עם גוגל. שם עצם שהפך לפועל. מנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט, והחברה שחרטה על דיגלה את הסיסמה – Don't be evil.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*