"אינספייר": מגזין הגברים של אל-קאעידה

בתחילת שנת 2010 ראה אור הגיליון הראשון של מגזין אינטרנטי בשפה האנגלית הנושא את השם מעורר ההשראה "אינספייר" (Inspire). המו"ל של המגזין היה לא אחר מאשר ארגון אל-קאעידה.

כבר בגיליון הראשון התברר כי המגזין לא רק מעוצב לעילא, אך גם מכיל חומר נפץ של ממש, פשוטו כמשמעו. אחת הכתבות בגיליון נשאה את הכותרת "איך להכין פצצה במטבח של אמא שלך", ותיארה בפירוט, שלב אחר שלב ובליווי איורים, כיצד להרכיב פצצה מחומרים ביתיים. "השימוש בסיר לחץ הוא השיטה היעילה ביותר", נאמר בכתבה שהמליצה "להדביק ברגים לחלק הפנימי של סיר לחץ ולאחר מכן למלא את הסיר בחומר דליק".

הגיליון השני, שיצא באוקטובר 2010, כלל מאמר בשם "מכסחת הדשא האולטימטיבית" שעודד את הקוראים לבצע פיגועי דריסה במקומות הומי אדם.

הגיליון השלישי המליץ להטמין פצצות במטוסי נוסעים, הרביעי עודד התקפות נגד ארה"ב, והחמישי עסק ב"אביב הערבי". גיליון מספר שש, שיצא ביולי 2011, התמקד במותו של אוסמה בן לאדן, והגיליון השביעי שראה אור בספטמבר 2011 ציין עשור למתקפת מגדלי התאומים בניו יורק. גיליונות נוספים עסקו בפעולות התאבדות, מכוניות תופת וניצול פרצות במערכי אבטחה בנמלי תעופה.

נכון לסוף 2014 ראו אור 13 גיליונות של "אינספייר", ומרבית הכתבות שפורסמו בו מצדדות במה שניתן לכנות "ג'יהאד קוד פתוח" – כלומר מתקפות של בודדים תוך שימוש בנשק מתוצרת בית.

כאשר "אינספייר" החל לראשונה לראות אור הועלו ספקות לגבי האם אמנם עומד מאחורי המגזין ארגון אל-קאעידה, והיו שטענו כי סביר יותר להניח שמדובר בפברוק נוסף מבית היוצר של הביון האמריקאי.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*