אתר שיתוף המזון שכובש את הרשת

המאבק נגד בזבוז מזון בגרמניה צבר לאחרונה תנופה הודות לאתר שיתוף המזון המאפשר לגולשים באינטרנט לחלוק מזון שנזרק אף שהוא עדיין במצב טוב.

בתוך שבעה שבועות מהקמת אתר האינטרנט foodsharing, נרשמו אליו למעלה מ-8,000 בני אדם בגרמניה, סיפר רפאל פלמר, ממארגני היוזמה אשר נמצא זה שלוש שנים ב"שביתת כסף" – מצב בו הוא לא מרוויח כסף ולא מוציא ולו יורו אחד. הוא, אשתו ובתו אוכלים רק מזון שהצילו מפחי אשפה.

אתר האינטרנט מכוון את המשתמשים למקום בו נמצאים "סלי מזון" לשיתוף ומפרט את תכולתם. הגולשים יכולים לבקר באתר או להשתמש באפליקציה כדי לאתר את כתובתם של ה"סלים" הקרובים אליהם. הם גם יכולים להעניק דירוג של רמת שביעות רצונם מסל המזון. עבור מי שאינו מסוגל להשתמש באינטרנט, יש גם נקודות חלוקה שבהן אפשר לאסוף מזון.

האו"ם מעריך כי כשליש ממוצרי המזון שמיוצרים בעולם בכל שנה נזרקים לזבל – אוכל בשווי טריליון דולר. זריקת מזון היא תופעה הקיימת בעיקר במדינות עשירות. באירופה ובצפון אמריקה מבזבז כל תושב בשנה יותר מ-100 ק"ג מזון בממוצע. לשם השוואה, בדרום מזרח אסיה ובאפריקה שמדרום לסהרה מבזבז כל אדם בשנה פחות מ-10 ק"ג מזון.

עוד באותו עניין:
דאמפסטר דייבינג – עכשיו גם תוכנית ריאליטי
רובין הוד בספרד: גונבים אוכל מסופרמרקט ומחלקים לעניים
תזמורת ממוחזרת: להפוך זבל למוסיקה

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

Credit Card Info
This is a secure SSL encrypted payment.

פרטי חיוב

סה"כ תרומה: 25.00₪

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*