מי העם הכי אמוציונלי בעולם?

סקר חובק עולם שנערך בשנים האחרונות ביקש לבדוק את רמת הרגשנות (אמוציונליות) של תושבי מדינות שונות. נסקרים ב-150 מדינות התבקשו לענות על חמש שאלות: האם חייכת או צחקת הרבה אתמול? האם התייחסו אליך בכבוד לכל אורך היום? האם למדת או עשית משהו מעניין אתמול? האם הרגשת נינוח/ה ורגוע/ה אתמול? האם חשת לאורך מרבית יום אתמול את הרגשות הבאים: הנאה, כאב גופני, דאגה, עצב, מתח, זעם?

ככל שמספר הפעמים שענו הנסקרים את התשובה "כן" היה גדול יותר, כך הם הוגדרו כיותר אמוציונלים. לפי הסקר, המדינה הכי רגשנית בעולם היא הפיליפינים, ואילו סינגפור הוכתרה בתור המדינה הכי פחות אמוציונלית.

למעט הפיליפינים, נמנות על 20 המדינות הרגשניות ביותר בעולם בעיקר מדינות מאמריקה הלטינית (11 מדינות) ונסיכויות ערביות במפרץ הפרסי (4 מדינות), דרום אירופה (2 מדינות – ספרד וקפריסין), וצפון אמריקה (2 מדינות – ארה"ב וקנדה).

ישראל מדורגת בין המקומות 36 ל-50 יחד עם מדינות כמו תאילנד, ג'מייקה, אוסטרליה והשטחים הפלסטינים (כולל מזרח ירושלים).

בתחתית הדירוג, העמים הכי פחות אמוציונלים הם ברובם ממדינות ברית המועצות לשעבר. מתוך 10 העמים שדורגו בתור הכי שולטים ברוחם (לא רגשנים), 7 הם של מדינות ברית המועצות לשעבר, בהן רוסיה, ליטא, אוקראינה וגאורגיה. בנוסף לסינגפור, המדורגת כאמור בתור המדינה הכי פחות אמוציונלית בעולם, משלימות את העשיריה נפאל ומדגסקר.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*