חברות להקת "פוסי ריוט" הורשעו; נידונו לשנתיים מאסר

בית משפט ברוסיה הרשיע שלוש חברות בלהקת הפאנק הפמיניסטית הרוסית "פוסי ריוט" וגזר עליהן עונש של שנתיים מאסר, בעקבות הופעת מחאה שקיימו בכנסיה במוסקבה – עדות נוספת להחרפת ניסיונות משטרו של הנשיא ולדימיר פוטין להשתיק כל ביקורת כלפיו.

יקטרינה סמוצביץ', נדז'דה טולוקוניקובה ומריה אליוקינה, הידועות בכינויים "כובע גרב", "דרור" ו"סנאית", נעצרו בחודש פברואר לאחר שביצעו שיר מחאה נגד הנשיא פוטין, בתוך הקתדרלה האורתודוקסית הרוסית המרכזית במוסקבה – אחד הסמלים הידועים של רוסיה והמקום שבו מתארח ולדימיר פוטין בחגי המולד והפסחא. השיר כלל "תפילת פאנק" בה ביקשה הלהקה מהבתולה הקדושה מריה "להעלים את פוטין". חברות "פוסי ריוט" קיימו את ההופעה ללא אישור כאשר הן חובשות כובעי גרב צבעוניים, שבועיים בלבד לפני הבחירות לנשיאות שבהן זכה בסופו של דבר פוטין.

שלוש חברות הלהקה, כולן אמהות צעירות, הורשעו בעבירת "חוליגניזם" שבוצע על רקע שנאה דתית. "המניע של הנאשמות היה שנאה על רקע דתי, והן התנהגו בצורה פרובוקטיבית ובאופן פוגעני בתוך מבנה דת ובנוכחות מספר רב של מאמינים", נאמר בפסק הדין. העבירה נושאת עונש של עד שבע שנות מאסר. בית המשפט ציין עוד כי חברות הלהקה עסקו בקידום תעמולה הומוסקסואלית.

עדכונים שוטפים

עדכונים שוטפים מבית המשפט פה.

מחאה יצירתית רגע לפני גזר הדין. תומכי להקת "פוסי ריוט" הלבישו כובעי גרב צבעוניים על ראשיהן של דמויות האנדרטה לזכר גיבורי מלחמת העולם השנייה במוסקבה. עוד פה.

תרגום נאומי הסיכום של הנאשמות בבית המשפט. "לסיום, הייתי רוצה לצטט משיר של 'פוסי ריוט' בגלל, מוזר ככל שזה יישמע, שהתברר כי השירים שלנו נבואיים, כולל המילים הבאות: "ראש ה-ק.ג.ב, הצדיק הכי גדול, ישלח את המפגינים לכלא". זה אנחנו. אבל עכשיו אני רוצה לצטט את השורה הבאה בשיר: "תפתחו את השערים, הסירו את הדרגות שעל כתפיכם, הצטרפו אלינו לטעימה של חופש". דברי הסיכום של יקטרינה סמוצביץ' ונדז'דה טולוקוניקובה בבית המשפט.

אוכל טבעוני לחברות הלהקה בכלא. שחקנית הקולנוע אלישה סילברסטון כתבה מכתב לנשיא פוטין בו ביקשה ממנו לוודא כי חברת הלהקה, מריה אליוקינה – שהיא טבעונית – תקבל מזון טבעוני בכלא.

פול מקרטני ופיטר גבריאל מצטרפים אל מדונה, ביורק וסטינג: קוראים לשחרר את חברות הלהקה.

סרטון של ההופעה הפלילית של "פוסי ריוט" בקתדרלה במוסקבה.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*