סערה סביב דף פייסבוק של בנות שהכריזו כי ישכבו עם גלעד שליט כשיחזור: "למה לא בנים גם?"

דף פייסבוק בשם "גם אני אשכב עם גלעד שליט כשיחזור משבי החמאס", שנפתח כשבוע בלבד לפני שחרורו של החייל השבוי באוקטובר 2011, עורר ביקורת מקיר לקיר בשל העובדה שלא איפשר גם לגברים להכריז על כוונתם לקיים יחסי מין עם שליט.

"זה לא קצת הומופובי שהקבוצה לבנות בלבד?", כתבה אילנה ברודו בתגובה שהעלתה לדף. מגיב אחר, בשם עומר גרטל, הזהיר כי "אם זה יתפוס תאוצה, אז במקום שגלעד יהיה הילד של כולם, הוא יהיה האבא של כולם". עם זאת, מקימות הדף לא הראו סימן כלשהו כי בכוונתן להכניס שינויים בנוסח המקורי שנכתב בזו הלשון:

"דווקא ברגעים בהם אנו עושים מאמצים גדולים לשחרר את גלעד שלנו משוביו, מגיעים ממנו מכתבים המעידים על שברון ומצב רוח ירוד ודכאוני, כמעט חסר מוטיבציה. אנו, "בנות למען גלעד שליט" (ע"ר) לוקחות על עצמינו משימה נשגבת וחשובה כדי להפיח רוח נוספת של תקווה, רצון ומוטיבציה בליבו של החייל הכי אהוב במדינה.

אנו מודיעות בזאת על הסכמתנו ורצוננו לקיים יחסי מין מלאים עם גלעד היקר כשיחזור משבי החמאס. בכך, ניתן לגלעד שלנו סיבה נוספת לרצות לחזור הביתה אלינו, אל המשפחה, אל העם, אל המדינה. הצטרפנה עכשיו!"

זו לא היתה הפעם הראשונה בה שימש סקס ככלי לקידום יעדים פוליטיים בישראל. עשור קודם לכן הוביל במאי הקולנוע אורי בר-און יוזמה בשם "מה אתה היית עושה בשביל שלום?" במסגרתה התחייבו ישראלים ופלסטינים לבצע מין אוראלי במנהיגי שני העמים בתמורה להסכם שלום כולל.

באזורים אחרים בעולם נעשה לא פעם שימוש במין לקידום מטרות פוליטיות, אלא שבניגוד ישראל – שם הנטייה היא דווקא הימנעות מקיום יחסי מין כאמצעי לחץ פוליטי.

בפיליפינים למשל, נפתר סכסוך אלים ארוך שנים באי מינדנאו לאחר שנשות האזור הכריזו – כמעשה ליזיסטרטה בימי מלחמת אתונה-ספרטה – על שביתת סקס שתימשך עד להפסקת הלחימה. התוצאות היו מיידיות: בתוך שבוע מתחילת השביתה, הושכן שלום באזור.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*