הספריה האינסופית

התמונה הזו צולמה בספריה הציבורית הישנה של סינסינטי, ארה"ב. עם מראות שכמו נלקחו מסצינה של הארי פוטר, רצפת דמקה ומדרגות ספירליות מפותלות, הספריה הזו הייתה כנראה, התגשמות חלומה הרטוב של כל תולעת ספרים.

הבניין, שבנייתו הושלמה בשנת 1874, תוכנן בתחילה להיות בכלל בית אופרה, אך הפרוייקט פשט רגל והוסב לספריה. וכך, בתקציב של 400 אלף דולר (שווי ערך ל-7 מליון דולר בימינו), נבנתה הספריה הציבורית, שנחשבה ליפה ביותר בארה"ב, עם תכולה של יותר מ-300 אלף ספרים.

הבניין הפך למקום עלייה לרגל, אך עם השנים כמות הספרים עלתה על גדותיה, מערכת האוורור שנבנתה במאה ה-19, לא סיפקה את הסחורה, והמשבר הגדול בשנות ה-30 ובעיות כלכליות אחרות נתנו את אותותיהם בבניין. לאחר שתכניות שיפוץ ושימור של המבנה, נדחו חדשות לבקרים, הקיץ הקץ על הספריה המדהימה הזו.

לבסוף בשנת 1955, ללא כל התנגדות או מחאה, נמכרה הספרייה לתאגיד מסחרי, במחיר שווה ערך בימינו ל-100 אלף דולר. אמנם ספרייה חדשה ומודרנית נפתחה מס' רחובות ממנה, אך היא לא הזכירה ולו במעט את המבנה הקסום הזה.

היום, במקום שבו שכנה הספריה, שהיוותה מקור השראה לעשרות ספריות ברחבי העולם ושאת פתחה עיטרו פסלים של ג'ון מילטון וויליאם שייקספיר, הוקם מגרש חניה ובניין משרדים.

תמונות נוספות

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*