מועדון ארונות הקבורה

בעיירה קטנה בניו זילנד, קבוצה של גמלאים מרדנים ויצירתיים מצאו דרך מיוחדת להתכונן למוות: הם בונים לעצמם ארונות קבורה מגניבים שבהם בבוא זמנם ינוחו על משכבם.   

"מועדון ארונות הקבורה" הוא ארגון קהילתי מעורר השראה במסגרתו עשרות זקנים חופשיים ברוחם מתכנסים פעם בשבוע כדי לבנות את ארונות הקבורה שלהם באופן מותאם אישית ובעלות נמוכה.

מחזמר תיעודי קצר מביא את סיפורה מחמם הלב של קהילה שוקקת חיים של בני גיל הזהב שחיים את החיים כאילו כל נשימה היא נשימתם האחרונה.

"בהתחלה זה הרתיע אותי, אבל כשנכנסים לזה, ומתחילים לשייף ולצבוע את הארונות – מפסיקים לחשוב על המוות", סיפר אחד מחברי המועדון. "אני חושב שזה תהליך בריא שעוזר להתמודד עם הבלתי נמנע, ואני מרגיש שאני מוכן לזה עכשיו. בינתיים, הארון מאופסן בבית, ומחכה לי".

מועדון ארונות הקבורה הראשון נוסד בעיר רוטורואה בשנת 2010 על ידי קייטי ויליאמס, אחות פליאטיבית בגימלאות. "ראיתי המון אנשים שהלכו לעולמם, והלוויות שלהם לא דמו כלל לחיוניות ולמרץ שאפיינו אותם בחייהם", אמרה ויליאמס. "אי אפשר היה לדעת שהאנשים האלה חיו, וצחקו, ואהבו, וברגעים האלה התעורר בי הרצון להביא לכך שהמסע האחרון יהיה אירוע פרידה אישי יותר", סיפרה על הרקע להקמת מועדון ארונות הקבורה.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this

תגובה אחת

  1. חג אסיף מוקדם | ביחד עם העגל
    ספט 14, 2017

    […] מועדון ארונות הקבורה: מקסים מקסים. במיוחד הסרטון. […]

    להגיב

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*