"מואזין נולד": תחרות אודישנים ופרס ענק במחאה על החוק

המועצה המוסלמית הנבחרת ביפו החליטה על מחאה מקורית נגד כוונת הממשלה לאשר את חוק המואזין שמטרתו למנוע שימוש במערכות כריזה בקריאות המואזין במסגדים.

המועצה הכריזה על תחרות "הקול הכי יפה בקריאה לתפילה" – תחרות בסגנון תכניות הריאליטי המוסיקליות "כוכב נולד" ו"דה ווייס" – שמיועדת לצעירים בני 20-12. הפרס למנצח: עלייה לרגל למכה.

"האודישנים לתחרות יכללו שיעורים שבהם כל אחד מהמפקחים, השייח'ים, לוקח קבוצה של צעירים, עובד איתה ומלמד אותה בתוך המסגד על אופן קריאת התפילה", סיפר מוחמד אדרעי, יו"ר המועצה המוסלמית הנבחרת ביפו ומיוזמי התחרות, בראיון לאתר וואלה. "בגמר הגדול נגיע למצב של עשרה מתמודדים, והוא יערך ביפו, במקום ציבורי שיוכל להכיל המוני משתתפים"

במסגרת התחרות, שזוכה להיענות גדולה לדברי מארגניה, יתבקשו המתמודדים לקרוא לתפילה בדרך שונה מהמקובל, ובמקום לעשות זאת במסגדים יעשו זאת מגגות בתים. "רצינו שיהיו כמה שיותר צעירים שיקראו את התפילה לא בדרך הרגילה, לא באמצעות הרמקולים של בתי התפילה אלא לעלות מדרגה ולעשות את זה מגגות של אנשים ומשפחות שנרתמו למהלך הזה", הסביר אדרעי.

"המטרה של התחרות היא להגדיל ולהחזיר לתודעה בקרב הצעירים את חשיבות המואזין, המואזין הוא חלק בלתי נפרד מהדת המוסלמית והאפיונים של התפילה. וגם כדי להתכונן למצב שבו ייכפה עלינו החוק בצורה שאפילו מחמירה", אמר אדרעי.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*