אתר מזויף שמציע תשלום למפגינים נחשף בשידור חי בטלוויזיה: צפו בראיון המשעשע

אתר מזויף שמטרתו היתה לגייס מפגינים בתשלום כדי לשבש את ההפגנות בוושינגטון ביום השבעתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, נחשף בשידור חי בטלוויזיה כאשר מגיש ערוץ פוקס ניוז, טאקר קרלסון, ראיין בתוכניתו את דום טאליפסו, שהציג את עצמו כמנהל התפעולי של האתר, ומיד בתחילת הראיון האשים את טאליפסו כי האתר שלו הוא מתיחה.  

האתר, ששמו Demand Protest, הציע תשלום חודשי של 2,500 דולרים לכל מי שיצטרף למאמציו לשבש את ההפגנות – וכן 50 דולר לשעה וביטוח בריאות. כפי שציין קרלסון, לטענת האתר מקבלים כעת תשלום חודשי 1,817 "פעילים", ומשמעות הדבר היא הוצאות שנתיות של 54 מיליון דולר רק על התשלומים להם, מלבד 30 מיליון דולר נוספים בשכר לפי שעה.

"זה בבירור מטופש", אמר קרלסון, והוסיף "אתה לא באמת עושה את זה".

"כן", ענה האורח (שעדיין לא חשף את שמו האמיתי).

"אז אתה מתחזה", המשיך קרלסון כשעל פניו הבעת שביעות רצון מופגנת. "הארגון שלך לא אמיתי, אתר האינטרנט שלך מזויף, כל מה שאתה טוען הוא שקרים, זאת תרמית. הרשה לי, עם זאת, להתחיל מההתחלה, עם שמך, דום טאליפסו, וזה אינו שמך האמיתי. זה שם מזויף, בדקנו ברישומים ולא קיים שם כזה. אז בוא נתחיל מהאמת. אמור לי מה שמך האמיתי".

דום התעקש כי זהו בהחלט שמו האמיתי, אולם לא הציג תעודה מזהה כלשהי כדי להוכיח את טענתו. בהמשך שאל אותו קרלסון: "האם זהו ניסיון לערער את אמינותם של המפגינים בהשבעת טראמפ? האם זהו ניסיון לשכנע גופי תקשורת שמרניים לדווח על הסיפור ובכך להמחיש כמה קל להפיל אותם בפח?".

דום השיב כי הוא הניח כי "לא היו נותנים לי זמן אוויר בגוף תקשורת כלל ארצי לולא הייתי אמיתי".

"אני טוען שאתה לא אמיתי", ענה קרלסון. "אתה משקר. הצלחת להפיל בפח גופי חדשות אחרים, אבל לא אותנו".

הראיון די משעשע והאורח אפילו הודה שמאוד קל להתל בתקשורת בעזרת דברים מזויפים, אך נמנע מלהודות שהארגון שלו מזויף. עוד טען כי הוא תומך במדליפי המסמכים ג'וליאן אסאנג' ופייטון מנינג (שחקן פוטבול אמריקאי) – בלבול מבודח ומכוון עם שמה של צ'לסי מנינג.

"אז אתה לא מודה שזו מתיחה", ניסה לשווא קרלסון להוציא מהמרואיין הודאה. דום הודה כי הוא אינו מודה בדבר, והוסיף כבדרך אגב כי הארגון שלו "שינה את עמדתו" והחליט "להפגין נגד המפגינים" בטקס ההשבעה של טראמפ. לדבריו, שינוי העמדה התחולל 30 דקות לפני הראיון.

בסופו של דבר, קרלסון אמנם הצליח (פחות או יותר) לחשוף את התרמית, אולם התרמית עצמה חשפה כיצד גופי תקשורת רבים אחרים נפלו בפח ודיווחו ברצינות על האתר.

צפו בראיון המלא

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*