האם נתניהו משקר לגבי גילו? מומחים: "הוא כמעט בן 80"

האם ראש הממשלה בנימין נתניהו משקר לגבי גילו? מספר מומחים טוענים שכן.

באופן רשמי, נולד נתניהו בשנת 1949, אולם הולכות ומצטברות עדויות וראיות לכך כי למעשה נולד כעשור קודם לכן.

לפני ימים ספורים שודרה ביומן חדשות החוץ של הערוץ הראשון, "רואים עולם", כתבה על מוזיאון "ידידי ציון" בירושלים, שמנציח נוצרים ציונים בהיסטוריה. אחד המונצחים שם הוא קולונל ג'ון פטרסון האירי, מפקדו של גדוד נהגי הפרדות שפעל רבות למען הציונות.

במיצג אור קולי במוזיאון, מספר שחקן שמגלם את פטרסון על ידידותו הקרובה עם משפחת נתניהו, ועל הבן הצעיר בנימין שהיה לדבריו ילד מבריק. "איזה מגניב. רק שפטרסון מת ב-1947, ובנימין נתניהו נולד ב-1949", ציין העיתונאי רועי עידן.

חישוב מהיר העלה כי הדרך היחידה שפטרסון היה יכול להתרשם מגאוניותו של ביבי הקטן, היתה לו נתניהו נולד לכל הפחות בראשית שנות ה-40.

"זו אינה הראיה היחידה לכך שראש הממשלה משקר לגבי גילו", אמר פרופ' מיכה קלשר מהמכון להיסטוריה ציונית. כך למשל, בשנת 2006 תיאר ח"כ דאז נתניהו בראיון את תחושתו כאשר ראה בילדותו חיילים בריטים. "זה מאוד הטריד אותי, כי הייתי קטן", סיפר נתניהו בראיון.  

גם כאן מתעוררת בעיה כרונולוגית שכן נתניהו נולד רשמית אחרי קום המדינה כשחיילי המנדט הבריטי כבר לא היו בארץ. "זה רק אחד משורה של מקרים שבהם דברים שאמר נתניהו עצמו עומדים בסתירה לתאריך הלידה הרשמי שלו", אמר פרופ' קלשר.

"לאור כל העדויות והראיות הסותרות, להערכתי נתניהו נולד בשלהי שנות ה-30 – כעשור לפני תאריך הלידה הרשמי שלו. ומשמעות הדבר היא כי הוא איננו בן 67 כפי שהוא טוען, אלא מתקרב לגיל 80", הוסיף.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this

3 תגובות

 1. מאיה
  ספט 18, 2016

  ניר גונטז' מצא שדווקא "מוזיאון ידידי ישראל" הוא זה ששיקר.
  http://www.haaretz.co.il/magazine/tozeret/.premium-1.3062208

  להגיב

 2. אאא
  ספט 10, 2016

  עוד הוכחה שהשכלה לא מחפה על טיפשות.

  להגיב

 3. אתי
  ספט 08, 2016

  מי יכול לדעת בן כמה הוא מתחת לכל האיפור שמרוח עליו

  להגיב

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*