כוכב כדורגל מקצועני פרש כדי להפוך לשחקן במשחק המחשב פיפ"א

וונדל לירה, כדורגלן ברזילאי בן 27 שזכה לפני חודשים ספורים בפרס שער השנה בעולם, הודיע על פרישתו ממשחק פעיל כדי להתמסר למשחק המחשב פיפ"א, המדמה אימון ושליטה בקבוצת כדורגל.

"זו תמיד היתה התשוקה האמיתית שלי", אמר לירה, שהחליט לחבור לערוץ יו-טיוב כשחקן משחקי מחשב במשרה מלאה. "אני אפגין בפני העולם את הצד הגיימרי שלי", הוסיף.   

יתכן כי ההחלטה הסופית של לירה לתלות את הנעליים ולעבור לכדורגל אלקטרוני גמלה בלבו בשישי בנובמבר 2015, היום שבו הוכתר לאלוף העולם במשחק המחשב פיפ"א אחרי שהביס בתוצאה 1:6 את האלוף דאז, הגיימר הסעודי עבדולעזיז אלשהרי.

באותו היום ממש גם העניקה ללירה הפדרציה הבינלאומית לכדורגל (פיפ"א) את פרס פושקש היוקרתי לשער (האמיתי) היפה ביותר בעולם בשנת 2015.

שערו המרהיב של לירה, שאותו כבש לזכות קבוצת גויאנסיה, גבר על שערים מתחרים של כוכבים כמו ליונל מסי וקרלוס טבס. עם זאת, נראה כי שישה השערים שהבקיע במשחק המחשב מול אלשהרי ריגשו את לירה יותר מאשר השער שכבש על משטח הדשא. "אני מגדיר את החיים שלי בשני חלומות – אחד אפשרי ואחד כמעט אפשרי", הסביר לירה את החלטתו לפרוש מכדורגל.

"אחד החלומות הוא להיות שחקן כדורגל ולרשום הישגים, שזה קשה, כי בכדורגל הברזילאי קשה להפוך למקצוען. והיה לי חלום נוסף להיות גיימר ותמיד היתה בי תשוקה לממש אותו".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*