המעצר שלא היה: זהותו האמיתית של האמן החרדי המסתורי "אומץ" לא נחשפה

אמן הגרפיטי החרדי המסתורי "אומץ" נעצר לאחר שהפעיל בטעות מערכת התראה בגבול הצפון בזמן הכנת יצירת אמנות, וזהותו האמיתית – שהיתה עד כה בגדר סוד – נחשפה.

כך לפחות דיווח אתר החדשות החרדי מסובין, שהכריז על "סופו של אומץ או שלב לפני הכרה ציבורית רחבה". לפי הדיווח, מערכת התראה בעמדת תצפית אלקטרונית בלתי מאוישת באחד מבסיסי צה"ל בגבול סוריה הופעלה לאחר שהאמן הדביק עליה חלקי משחק "שבץ נא". "לאחר חקירה בשטח התברר שמדובר באמן מחאה חרדי שבחר לעשות את מחאתו במקום הלא נכון", דיווח אתר מסובין.

אלא שעד מהרה התברר כי לא היו דברים מעולם, וכי יצירת חלקי משחק "שבץ נא" שצילומה הופיע בדיווח, נוצרה למעשה על המגדלור שמוצב בכניסה למרינה של תל אביב.

"יש לי סיפור שבוודאי ירתק אתכם, כיצד מכיתוב שעשיתי מחלקי משחק שבץ נא בתל אביב, התגלגלה השמועה, שאף פורסמה באתר חרדי, לפיה נעצרתי בגין פגיעה בעמדת שמירה בגבול עם סוריה", אמר אומץ בתגובה לדיווח הכוזב.

"היום דיברתי עם אנשים בבית כנסת שאמרו לי שהם יודעים בוודאות שאומץ נעצר. לא דובים ולא זבובים", הוסיף האמן, אשר נוהג להביע באמצעות גרפיטי את זעקתו על תופעות כואבות במגזר החרדי, ובראשן חוסר קבלת השונה והפחד ממה יגידו אחרים.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*