סרט חדש של קבוצת המתיחות האנטי-תאגידיות יס מן

"The Yes Men Are Revolting" – סרט חדש של קבוצת המתיחות האנטי-תאגידיות יס מן (Yes Men). בינתיים יש רק טריילר.

קבוצת יס מן, אשר סרט תיעודי אחד אודותיה כבר יצא בשנת 2004, חתומה על שורה של מתיחות משעשעות במסגרתן הצליחה לחשוף את צביעות הממשלה והמגזר העסקי. אחד התעלולים המפורסמים ביותר של יס מן בוצע בשנת 2002 כאשר אחד מחברי הקבוצה התחזה לדובר של חברת הכימיקלים האמריקאית דאו כמיקל, והודיע בראיון בשידור חי ב-BBC, מול עשרות מיליוני צופי טלוויזיה, כי החברה הסכימה ליטול אחריות מלאה לאסון במפעל דאו כמיקל בהודו שגרם למותם של עשרות אלפי בני אדם, לנקות את האתר ולשלם פיצויים בסך 12 מיליארד דולר לקורבנות האסון. מיד אחרי הראיון, צללה מניית דאו כמיקל בבורסה תוך מחיקת מיליארדי דולרים משווי החברה. במציאות דאו מסרבת עד היום לפצות את נפגעי האסון.

בנובמבר 2008 הדפיסה הקבוצה מהדורה סאטירית של העיתון "ניו יורק טיימס", אשר הופצה בחינם ברחבי ארה"ב ב-1.2 מיליון עותקים – יותר מתפוצתו היומית של העיתון המקורי. המהדורה הפארודית, שכותרתה הראשית הכריזה "המלחמה בעיראק הסתיימה", כללה 14 עמודים ונשאה את התאריך ה-4 ביולי (יום העצמאות האמריקאי) 2009. העיתון כלל גם מאמר שנכתב כביכול על ידי בעל הטור המפורסם של הטיימס, תום פרידמן, בה הוא הביע חרטה על תמיכתו בפלישה לעיראק, והכריז כי לעולם לא יכתוב שוב באף עיתון.

חברי הקבוצה חתומים גם על מתיחה במסגרתה התחזו לנציגי ארגון הסחר העולמי והודיעו על פירוק הארגון. במקרה אחר, כינסו מסיבת עיתונאים פיקטיבית של איגוד לשכת המסחר בארה"ב במהלכה הודיעו כביכול על מהפך בעמדת האיגוד והסרת התנגדותו לחקיקה לבלימת שינויים אקלימיים. בהזדמנות נוספת, התחזו יס מן לנציגי רשות הדיור הפדרלית בארה"ב, באירוע שנערך בעיר ניו אורלינס לאחר פגיעת סופת ההוריקן קתרינה, והודיעו על פתיחת כל מבני הציבור בפני אלפים מתושביה העניים של העיר שבתיהם נהרסו.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*