אין מחיר לחופש: ניסיון בריחה נוסף מהספארי

בעלי חיים הכלואים בספארי ברמת גן ממשיכים לנסות להימלט לחופשי, וכשנה בלבד לאחר ניסיון הבריחה הכושל של שלוש קרנפיות, הצליח היום קרנף בן שמונה וחצי לצאת משער הכניסה הראשית. למרבה הצער, שני סוהרי ספארי רדפו אחריו והצליחו להחזיר אותו לשטח הספארי.

בינואר 2015 הצליחו שתי קרנפיות צעירות בליווי קרנפית מבוגרת יותר לנצל את העובדה שאחד השומרים בספארי נרדם, וברחו דרך שער יציאה צדדי. הן נתפסו כעבור זמן קצר בחניון קטן הסמוך לשער, לאחר שהמשטרה חסמה את הכביש.

כעבור שלושה חודשים, אירע ניסיון בריחה נוסף מהספארי, הפעם של גורילה בת שלוש. הגורילה הצליחה לקפוץ לתעלת ניקוז בעומק של כחמישה מטר המפרידה בין אזור הכליאה של הגורילות לאזור המבקרים בספארי. בהמשך טיפסה מעבר לחומה והגיעה אל שביל המבקרים, שם נורתה בחץ טשטוש ונלכדה.   

זה שנים שבעלי חיים הכלואים בספארי מנסים להימלט. אחד המקרים המפורסמים התרחש בקיץ 2008, כאשר שני יעלים שהיו הכלואים בספארי ניצלו את העובדה ששער הספארי נותר פתוח, והצליחו להימלט לחופשי. השניים טיילו מספר שעות ברמת וגבעתיים, אולם וטרינרים של הספארי פתחו במצוד אחריהם שהוביל לבסוף ללכידתם ברחוב הירדן ברמת גן.

בעקבות האירוע ומחשש לבריחות נוספות נערך בדק בית יסודי במערך האבטחה של הספארי, שבסופו הוחלט להעביר את כל חמשת היעלים הכלואים בספארי לבית הסוהר הפתוח "גני הדס" שבאזור באר שבע.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*