לראשונה בכדורגל הישראלי: שחקנים חגגו ניצחון עם דגל גאווה

לראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי, שחקני קבוצה הניפו דגל גאווה על כר הדשא בזמן חגיגות ניצחון בסיום משחק.

לאחר סיום המשחק בין הפועל קטמון ירושלים לבין מועדון ספורט גבעת אולגה במחזור ה-18 של ליגה א' צפון בכדורגל, בו ניצחה הפועל 0:2, הניפו שחקני הפועל דגל גאווה עם סמל הקבוצה בזמן שחגגו על הדשא את הניצחון. את הדגל הם קיבלו מאחד מאוהדי קטמון שהניף את הדגל ביציע לכל אורך המשחק.

עבור הפועל קטמון, מוליכת ליגה א', הניצחון על אולגה – שהיה ניצחון 12 ברציפות – קידם את הקבוצה צעד נוסף בדרך לחזור לליגה הלאומית בתום העונה. אולם הנפת דגל הגאווה כבר מבטיחה לקטמון את תואר המועדון הכי גיי פרנדלי בענף הכדורגל הישראלי, הידוע לשמצה בהומופוביה שלו.

מעין דק דיווחה באתר "שיחה מקומית" כי הנפת הדגל היוותה את שיאה של יוזמה בלתי רשמית של חלק מאוהדי הפועל קטמון בשם "אוהבים את קטמון, שונאים גזענות". היוזמה יוצאת נגד גילויי גזענות, שנאה ואפליה, בכדורגל ובכלל.

"מאחורי היוזמה עומדת קבוצה של חברים, אוהדי קטמון כמובן, שהחליטה לפני תחילת עונת המשחקים האחרונה לצאת בקמפיין נגד הומופוביה", כתבה דק. "הם התחילו במדבקות, מפעילים עמוד פייסבוק בו הם מעלים תמונות מקמפיינים דומים של קבוצות ספורט ברחבי העולם, ועוסקים בתרבות אוהדים. אבל גם המדבקה שהם הוציאו "אוהדי הפועל קטמון מתנגדים להומופוביה" לא הכינה אותם לתמונה של שחקני הקבוצה מניפים בשמחה גלויה את דגל הגאווה".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*