העיר הראשונה באירופה ללא פרסום חוצות

העיר הצרפתית גרנובל תהיה העיר האירופית הראשונה שלא יהיה בה פרסום חוצות. ראש העיר, אריק פיול, איש המפלגה הירוקה, הודיע כי העיר, הנמצאת באלפים הצרפתיים, לא תחדש את החוזה עם חברת פרסום החוצות "JCDecaux", ואת הפרסומות יחליפו בעצים ובשטחים ציבוריים. 326 שלטי הפרסומות הקיימים ובכלל זה 64 שלטי חוצות רחבים, יוסרו בין ינואר לאפריל 2015. "עיריית גרנובל בחרה לשחרר את המרחב הציבורי מפרסום כדי לפתח אזורים לביטוי ציבורי", אמר פיול.

פיול נבחר לתפקיד ראש העיר באפריל 2014, והאיסור על שלטי חוצות היה אחד מהבטחות הקמפיין שלו. בשנה שעברה דורגה העיר, המונה 160,000 תושבים, חמישית בדירוג של המגזין "פורבס" את הערים החדשניות ביותר בעולם.

רחוב בעיר גרנובל - לפני ואחרי

רחוב בעיר גרנובל – לפני ואחרי

"כ-50 עצים צעירים יישתלו עוד לפני האביב", היכן שהמודעות עומדות, הוסיפו ממשרד ראש העיר. בעיר מתכוונים גם להשתמש בחלל שיתפנה כדי להציע לארגונים קהילתיים ולקבוצות תרבותיות וחברתיות מקומיות לפרסם בחינם. "אנחנו רוצים לעודד שלטי חוצות שמפרסמים את העסקים הקטנים בשכונות. כיום, רק מותגים לאומיים ועולמיים יכולים להרשות לעצמם את הפרסום הזה", אמרה לוסיל לורו, סגנית ראש העיר האחראית על שטחי הפרסום בעיר, בראיון לעיתון "ליברסיון".

ז'אק סגולה, פרסומאי צרפתי בכיר, תקף את הסרת שלטי החוצות במאמר שפרסם בו הגדיר את המהלך כפשע, "יש להיזהר מסירוס של הדמיון – זוהי ההתחלה של כל דיקטטורה".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*