מצעד הגאווה הראשון של טרנסג'נדרים בבנגלדש

שנה לאחר שממשלת בנגלדש הכירה באופן רשמי בטרנסג'נדרים כמגדר שלישי, נערך ב-10 בנובמבר 2014 מצעד גאווה טרנסג'נדרי לראשונה בתולדות המדינה המוסלמית ברובה.

למעלה מאלף טרנסג'נדרים – או "היג'רות" כפי שהן מכונות בבנגלדש – צעדו, רקדו ושרו ברחובות עיר הבירה ד'אקה, לבשו סארי ססגוניים ונשאו כרזות, שעל אחת מהן נכתב: "תמו ימי הסטיגמה, האפליה והפחד". גלריית צילומים מורחבת כאן.

"מעולם לא חשבתי שאראה את זה בימי חיי", סיפרה סונלי, היג'רה בת 25. "אנחנו סובלות מסטיגמה בכל מקום, מפלים אותנו, צוחקים עלינו רק משום שאנחנו לא מרגישות כמו גבר או כמו אישה. אבל היום זה שונה – אנחנו מרגישות כמו בני אדם נורמלים".

בנובמבר 2013 הכירה ממשלתו של שייח חסינה בהיג'רה כמגדר שלישי, והבטיחה את זכויותיהם. היא קבעה כי מעתה יוכלו להזדהות כבעלי מין נפרד בדרכונים ובמסמכים הרשמיים שלהם.

אוכלוסיית בנגלדש מונה כ-156 מיליון בני אדם, ולפי ההערכות מתגוררות בה כחצי מיליון היג'רות. מצעד הטרנסג'נדרים משקף סובלנות הולכת וגוברת מצד ממשלת בנגלדש כלפי זכויותיהם של מיעוטים בעלי נטייה מינית שונה. בינואר 2014 אף הושק המגזין הראשון במדינה שפונה ללסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*