מחקר חדש מצא עוד יתרון בטבעונות: פוגעת בפוריות

תזונה טבעונית בריאה יותר, מסייעת במניעת מחלות וחוסכת סבל מיותר מבעלי חיים, אולם כעת מתברר כי היא טומנת בחובה יתרון משמעותי נוסף. מחקר חדש מגלה שגברים טבעונים וצמחונים פוריים פחות מחבריהם אוכלי החיות, ככל הנראה מכיוון שהם אוכלים יותר מאכלים עתירי הורמונים נשיים ויותר פירות וירקות מרוססים.   

מכיוון שהתפוצצות אוכלוסין אנושית היא הגורם המרכזי להרס כדור הארץ, והבאת ילדים לעולם מכפילה את טביעת הרגל האקולוגית שלך (וחותכת במחצית את זמן השינה שלך) – ירידה באיכות הזרע היא דווקא יתרון.  

המחקר החדש, שפורסם בכתב העת המדעי "Fertility and Sterility", מצא כי ריכוז הזרע אצל טבעונים וצמחונים נמוך ב־30 אחוז מזה של טבחונים, וכי תנועתיות תאי הזרע נמוכה ב־40 אחוז.

עורכי המחקר מאוניברסיטת לומה לינדה שבקליפורניה הסבירו כי הגורם לאיכות הזרע הירודה של צמחונים וטבעונים הוא אכילת יתר של מזון המעלה את כמות ההורמונים הנשיים. לדוגמה: מאכלי סויה, שמכילים כמות גדולה של פיטואסטרוגן, המחקה את פעולת ההורמון הנשי ופוגע בייצור הזרע. במקביל, הימנעות מאכילת בשר עלולה לגרום למחסור בוויטמין B12, והוא זה שמפחית את כמויות ההורמון הנשי.

במחקר נוסף, שפורסם על ידי חוקרים מאוניברסיטת הארוורד, התברר שחומרי ההדברה שנמצאים בפירות ובירקות גורמים גם הם לפגיעה באיכות הזרע. לכן תזונה שמבוססת על כמות גדולה יותר של פירות וירקות מגבירה את הפגיעה.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this

2 תגובות

 1. אמיתי
  נוב 02, 2016

  "מחקרים" פה, "מחקרים" שם – קישורים או שזה לא קרה

  להגיב

 2. איריס
  יול 30, 2016

  יהיו שיבחרו באורגני וירגישו שהם נקיים ומוגנים….אבל הצמחים עצמם מיצרים רעלים מעצם זה שקטפו אותם
  קליפות הגרעינים והקטניות, אגוזים, מכילים רעלים…..קליפות הזרעים סופחים מינרלים וויטמינים מהגוף….

  להגיב

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*