התעלול הטלפוני של איתן כבל ללשכת נתניהו

החינמון "ביביתון" (הידוע גם בשם "ישראל היום") החריף את המאבק נגד הצעת חוק שאותה מוביל חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת העבודה, אשר נועדה לחייב למכור את העיתון בכסף, במקום להפיצו בחינם.

החינמון פירסם המהדורה היומית שלו חמש תמונות של כבל עם הכיתוב הסרקסטי: "הנה כבל, חמש תמונות. אם תבקש יפה, נצייר סביבן לבבות ורודים ונפזר עליהן נצנצים כמו בכרטיסי ברכה, הולך?". בעיתון לא הסתפקו בכך וגם צירפו את המספר של הלשכה של כבל בכנסת, ועודדו את קוראי העיתון להתקשר לשם ו"להגיד לו מה דעתכם על הצעת החוק".

אתר וואלה דיווח כי החל מהבוקר העידו עובדים בלשכת כבל על מבול של טלפונים מצד קוראים שביקשו להביע מחאה על הצעת החוק השנויה במחלוקת. כעבור שעתיים, כאשר פעילות הלשכה שותקה הלכה למעשה, בחר כבל בעצת עובדיו לעשות מעשה. הוא הפעיל שירות "עקוב אחרי", כך שהטלפונים הזועמים על סגירת העיתון יגיעו ללשכת ראש הממשלה.

בשעות אחר הצהריים גם בלשכת נתניהו מאסו בתעלול, ושלחו עובד טכני של הכנסת כדי שינתק את השירות בלשכתו של חבר הכנסת. בלשכתו של כבל אמרו בתגובה: "ש'ישראל היום' יאכלו את הדייסה שהם בישלו ושיסבירו לביבי למה הוא לא יכול היה לעבוד היום בשקט".

ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ איתן כבל, בכנסת בשנת 2011

ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ איתן כבל, בכנסת בשנת 2011

הצעת החוק שמוביל כבל כבר זכתה לכינוי "חוק ישראל היום" שכן היא תפורה למידותיו של החינמון הפופולרי המשרת את ראש הממשלה. בהצעה נכתב כי "עיתון יומי, שהוא אחד מארבעת העיתונים הנפוצים ביותר במדינה, יעלה לכל הפחות 70% ממחירו של העיתון המתחרה הזול ביותר".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*