עולם חדש מופלא: ילדים שחולמים בהקיץ יטופלו בתרופות

הדחף הבלתי נשלט של הקומפלקס התרופתי-פסיכיאטרי להגדיר מספר גדל והולך של תכונות אופי בתור הפרעות נפשיות שמצריכות טיפול תרופתי, שוב הוליד הפרעה חדשה – חלומות בהקיץ.

פסיכיאטרים בעלי קשרים עם חברות תרופות בארה"ב טוענים כי יתכן שקרוב לשני מיליון ילדים אמריקאים שנוטים לחלום בהקיץ ולבהות לעיתים תכופות, סובלים מסוג חדש של הפרעת קשב בשם Sluggish Cognitive Tempo (או בקיצור SCT), דיווח העיתון "ניו יורק טיימס".

כמחצית מילדים אלו כבר מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD), אולם מיליון ילדים נוספים טרם אובחנו כסובלים מהפרעה קוגנטיבית כלשהי. ילדים אלו מהווים פלח שוק חדש שטרם נוצל לתרופות קיימות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז כמו קונסרטה, ויואנס ואדרל – אשר יוכלו לשמש לטיפול גם ב-SCT בשל שלל התסמינים שחולקות שתי ההפרעות, דיווח הטיימס.

יתר על כן, קרוב לוודאי שמספר הילדים שיאובחנו כסובלים מ-SCT יהיה גדול מההערכות, כפי שהתברר במקרה של ADHD. לפי מדריך האבחנות הפסיכיאטרי האמריקאי (DSM) – הנחשב לתנ"ך האבחון הפסיכיאטרי – עד 5% מהילדים בארה"ב עלולים לסבול מהפרעת קשב וריכוז, אולם נכון להיום 11% מהילדים בארה"ב כבר אובחנו כסובלים מההפרעה.

סוגי ההפרעות הנפשיות החדשים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם באים על רקע נטיית גוברת של הפסיכיאטריה להגדיר בתור מחלות מספר גדל והולך של תכונות האופי. במהלך 50 השנים החולפות גדל כמעט פי שלושה מספר מחלות הנפש הנכללות במדריך DSM, ובין תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות שמוגדרות בתור מחלות נמנות הנטייה לערער על סמכות, אבל על מות בני משפחה, יצירתיות מעל-לממוצע וציניות.

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*