בתים ללא אנשים לאנשים ללא בתים

בעיצומו של גל המחאה החברתית ששטף את ישראל בקיץ 2011, פתחה החזית לשחרור הבתים בשלב חדש במחאה – פלישה לבתים נטושים. שלטים בנוסח "לפלישה – בית ריק" נתלו על עשרות בתים רחבי בתל אביב לאחר שלידי החזית הגיעה רשימה של 1500 יחידות דיור ריקות בתל אביב. הרשימה הופצה בקרב יושבי המאהלים ברוטשילד, לוינסקי, התקווה ויפו. "הממשלה והכנסת לא לוקחים ברצינות את דרישות המחאה ועל כן זהו אינו זמן לדרישות אלא זמן למעשים", אמרו פעילים בחזית. 

לחצו על המפה להגדלה.

החזית לשחרור הבתים קראה להסלמה במאבק החברתי תחת הכותרת "בתים ללא אנשים לאנשים ללא בתים". רשימת יחידות הדיור הריקות הופצה בקרב יושבי המאהלים ועוררה עניין רב, וקבוצות שונות נערכו לעקור מעיר האוהלים אל בניינים נטושים במרכז תל אביב.

מטרת הפעולה היתה להוכיח כי מקורן של הרעות החברתיות אינו בחוסר משאבים, אלא בחמדנות, והראיה לכך היא כי במרכז תל אביב עומדים בניינים שלמים ריקים, המוחזקים כך למטרות תשואה על רווח.

"רק השבוע, באמצע כל הכאוס, אישרה הכנסת את חוק הוודל"ים שנותן עוד גושפנקא לכוחות 'היד הנעלמה' בשוק הנדל"ן. מטרת החוק היא לבנות עוד דירות, ללא חשיבה ארוכת טווח, ללא פיקוח וללא חובת דיור בר השגה תוך התעלמות ממשאבים קיימים ולא מנוצלים ותוכניות ראויות שתקועות ומחכות לאישור!", אמרה ע', פעילה בחזית לשחרור הבתים. "העיר הזאת מלאה בדירות שאף אחד לא גר בהן ומלאה באנשים שאין להם בתים – לא עוד!".

אוהבים? תרמו להכל שקרים

Flattr this
איך היית רוצה להגיב

להגיב

*