עיד

עיד סולימן הדלין, אמן מהכפר הבדואי הפלסטיני אום אלח'יר, יוצר מאז ילדותו דגמים ממוזערים של ג'יפים, דחפורים ומסוקים, בעזרת פיסות פסולת שהוא מוצא בכפר מגוריו. בחיים האמיתיים, הכלים הללו מייצגים עבורו את הכיבוש הישראלי המדכא, אולם ביצירותיו, מבקש עיד להשיב את היסוד החיובי הטמון בהם כאשר נעשה בהם שימוש בונה ולא הרסני. (8 דקות. אנגלית-ערבית. תרגום לעברית).

קטגוריה:

תיאור

אנגלית-ערבית. תרגום לעברית

אנגלית-ערבית

אנגלית-ערבית-ספרדית

אנגלית-ערבית-צרפתית

 

עוד עבודות של עיד

בית המלאכה של עיד

עיד סולימן הדלין, אמן מהכפר הבדואי הפלסטיני אום אלח'יר, יוצר מאז ילדותו דגמים ממוזערים של ג'יפים, דחפורים ומסוקים, בעזרת פיסות פסולת שהוא מוצא בכפר מגוריו. בחיים האמיתיים, הכלים הללו מייצגים עבורו את הכיבוש הישראלי המדכא, אולם ביצירותיו, מבקש עיד להשיב את היסוד החיובי הטמון בהם כאשר נעשה בהם שימוש בונה ולא הרסני.

כנסו לאתר האינטרנט החדש של עיד

בית החלומות של עיד

פרסום חוזר בעקבות הריסת בתים בדרום הר חברון

בשנת 2011 קיבלתי מענק קטן מקרן למען אמנים פלסטינים צעירים. החלטתי ליצור בעזרת המענק פרויקט לבניית בית חלומותי. תחילה הערכתי כי ידרשו שלושה חודשים להשלמת הפרויקט. אולם מסתבר שכדי לבנות בית נדרשים יותר משלושה חודשים. לאחר שנה של עבודה הצלחתי סוף סוף להשלים את הקמת בית חלומותי – ובאמת מדובר בבית החלומות "שלי", כפי שתעיד אשתי נעמה! אורכו של הבית כמטר וחצי והוא כולל שמונה חדרים, ועל הגג שלו יש גינה, לוחות סולרים וטורבינת רוח. הבית כולל חדרים לילדינו סדין ולין, לנעמה ועבורי, וכן חדר אורחים בשביל חברים שיבואו לבקר. כמו כן יש סלון, חדר משחקים, מטבח, מקלחת, שירותים וסדנת עבודה בשבילי. בה בעת, האיום להריסת ביתי האמיתי בכפר אום אלח'יר עומד בעינו. בפעם האחרונה שהצבא והמנהל האזרחי הגיעו לכפר שלי כדי להרוס בית, רצתי הביתה כי להוציא מביתי את כל הדברים החשובים – מכיוון שלעולם אין לדעת איזה בתים יהרסו. אז הוצאתי מהבית את כל דברי הערך, ובכלל זה את הדגמים שיצרתי. בפעם הבאה שהם יבואו אני לא בטוח אם אדע כיצד להוציא את בית חלומותי מהבית, מכיוון שהוא כה גדול.

היכנסו לאתר של עיד הדלין

 

הדחפור של עיד

די-11, הדחפור הכבד של חברת קטרפילר, משמש לכרייה, סלילת כבישים ועקירת סלעים. זהו אחד הדחפורים הגדולים בעולם – יפיפייה, ובעל עוצמה אדירה. הרעיון לבנות את הדחפור עלה במהלך שיחה עם ידיד שעסקה בשטחי אימונים של צה"ל ושדות המוקשים באזור מגורי בדרום הר חברון. השיחה נסובה סביב איך ניתן לפנות מוקשים ואיומים צבאיים אחרים, ואיזה כלי יהיה הטוב ביותר לביצוע המשימה. אני אמרתי שדחפור די-11 יהיה מושלם לעבודה מסוג זה, אולם ידידי ציין כי יהיה מסובך לייצר אותו, וכי מדובר באתגר שונה מכל דגם שיצרתי עד היום. "נחיה ונראה", אמרתי. נדרשו לי שישה חודשים למצוא את החומרים לבניית דחפור קטרפילר המפואר שבפניכם.

בשלבי בנייה

הדגם לאחר השלמתו

 

תגובות

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “עיד”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *